3 prozdrowotne właściwości miodu o których nie wiedziałeś!

O tym, że miód posiada prozdrowotne właściwości wiedziały już nasze babcie, które wiedzę czerpały z medycyny ludowej. Obecnie nauka coraz częściej potwierdza znane od lat prozdrowotne właściwości miodu, a niekiedy zaskakuje odkrywając takie właściwości miodu, których nikt by się nie spodziewał.

  1. Miód z powodzeniem stosowany jest do łagodzenia łagodnych objawów bezsenności.  Spożywanie miodu pomaga zasnąć dzięki temu, że w miodzie znajduje się tryptofan, związek który w organizmie ludzkim jest odpowiedzialny, między innymi, za wytwarzanie niezbędnej dla dobrego snu melatoniny. Miewasz problemy z dobrym snem? Warto więc spróbować kuracji miodowej.
  2. Miód łagodzi alergie sezonowe! Dla niektórych brzmi to niewiarygodnie, bo przecież miód w swoim składzie zawiera pyłki kwiatów, które same mogą być alergenami. Okazuje się jednak, że tak niewielka ilość pyłków, które znajdują się w miodzie może powodować, że miód zadziała na organizm podobnie jak szczepionka odczulająca.
  3. Miód leczy łupież! Brzmi to niewiarygodnie, ale jak się okazuje terapia miodowa pozwoliła pozbyć się dolegliwości u pacjentów z łojotokowym zapaleniem skóry oraz łupieżem. Terapia polegała na wmasowaniu w głowę 10 procentowego wodnego roztworu miodowego.  Po jednym tygodniu takiej kuracji u pacjentów zauważono zniknięcie świądu i złuszczania się skóry,  natomiast po dwóch tygodniach nastąpiło całkowite wyleczenie. Objawy choroby u pacjentów stosujących taką terapię nie powracały przez kolejnych kilka miesięcy.

 

Źródło: tutaj