Bayer i Monsanto ukrywały wyniki badań

Jak podała organizacja Greenpeace, wielkie koncerny produkujące środki ochrony roślin, takie jak Bayer, Monsanto i Syngenta w swoich badaniach zatajały fakty świadczące o tym, że produkowane przez nich pestycydy mogły być odpowiedzialne za masowe ginięcie pszczół.

Międzynarodowa organizacja pozarządowa Greenpeace dotarła do szokujących informacji, które stawiają w  bardzo złym świetle korporacje produkujące środki ochrony roślin: Bayer i Syngenta. Dokumenty te dotyczą badań naukowych, które miały potwierdzać, że  neonikotynoidy są odpowiedzialne za  masową śmierć pszczół na całym świecie. Producenci pestycydów jednak postanowili zataić wyniki badań, próbując tym samym chronić własnych interesów.

Jak powiedział Ben Steward z Greenpeace’u powiedział, że gdyby wielkim koncernom chemicznym faktycznie zależało na pszczołach, analizy naukowe zostałyby upublicznione. Firmy jednak aby chronić własne interesy ukrywały informacje, które mogłyby w jakikolwiek sposób zaszkodzić jej reputacji oraz produkowanych przez nie chemicznych środków ochrony roślin.

Sprawa jest o tyle bulwersująca, że wyniki były tajne przez miesiące. I prawdopodobnie, gdyby nie Greenpeace nigdy nie ujrzałyby światła dziennego.

 

 

Źródło:  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/koncerny-bayer-i-syngenta-ukrywaly-badania-laczace-pestycydy-ze-smiercia-pszczol