Pszczoły

To wyjątkowa szkoła! Misją szkoły podstawowej w Szczańcu jest propagowanie pszczelarstwa

Szkoła podstawowa w Szczańcu jest bez wątpienia szkołą niezwykłą. Nauczyciele i uczniowie postawili przed sobą misję propagowania pszczelarstwa i wiedzy o owadach zapylających.

W szkole podstawowej w Szczańcu działa na przykład Szkolny Klub Pszczelarza. Do klubu – jak na tak małą szkołę – należy spora liczba, 32 uczniów. Za uczniami już, między innymi, udział w sadzeniu kwiatów nektaro- i miododajnych oraz udział w konkursie “Bliżej Pszczół” organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Piątka uczniów reprezentujących szkołę na dalszym etapie konkursu ma aspiracje dojścia do finału, który odbędzie się w przyszłym roku w Lublinie.

Z mniej odległych planowanych działań w ramach szkolnego Klubu Pszczelarza są warsztaty z wyrabiania świec z wosku naturalnego wosku pszczelego. Stworzone przez uczniów świece będą prezentowane podczas szczanieckiego jarmarku bożonarodzeniowego.

Warto jeszcze wspomnieć o osobach, które są odpowiedzialne za to całe pozytywne zamieszanie. Inicjatorką Szkolnego Klubu Pszczelarza jest nauczycielka Anna Mikułko, której pomagają panie Anna Białasik i Marzena Majda-Pokrywczyńska. Patronat nad klubem objął Lubuski Związek Pszczelarzy. Inicjatorom gratulujemy pomysłu i życzymy wytrwałości. Z pewnością szkoła podstawowa w Szczańcu może być wzorem dla innych placówek oświatowych z całej Polski.