Miód

Uwaga! Sprzedają sfałszowane miody!

Jak się okazuje w Polsce w biały dzień, bez żadnego skrępowania handlarze sprzedają sfałszowane miody. Robią to w pełni świadomie i… całkowicie bezkarnie!

I nie mówimy tu o miodach, które są sprzedawane w dużych sieciach handlowej. Te miody to zazwyczaj są tak zwaną mieszaniną miodów z Unii Europejskiej i spoza Unii Europejskiej (najczęściej z Chin) i – mimo tego, że często są pozbawione wielu wartości miodu, jednak są miodami. Okazuje się bowiem, że w Polsce drobni handlarze sprzedają miody, które tak naprawdę nie mają z miodem nic wspólnego – no, może poza wyglądem i napisem na słoiczku.

Ten oszukańczy proceder poznaliśmy dzięki dziennikarzom “Tygodnika Podhalańskiego”, którzy zbadali jakość miodów sprzedawanych w turystycznych miejscach na Podhalu. Okazało się, że prawie wszystkie przebadane miody okazały się sfałszowane – były po prostu słodką substancją jedynie przypominającą miód [więcej przeczytasz w “Tygodniku Podhalańskim” – tutaj]

Co zatem powinni zrobić konsumenci kupujący miód, aby mieć pewność tego, że wybrany miód jest na pewno miodem najwyższej jakości? Przede wszystkim należy unikać kupowania miodu z niepewnego źródła. Najlepiej jest kupować miód bezpośrednio od pszczelarzy lub w dobrych, solidnych sklepach pszczelarskich. Taki dobry i sprawdzony sklep, w którym kupisz prawdziwe miody znajdziesz tutaj.